AYŞE TUĞÇE TOP İLE GUN SHU / UZUN SOPA TEKNİKLERİ

AYŞE TUĞÇE TOP İLE GUN SHU / UZUN SOPA TEKNİKLERİ

gun shu uzun sopa

Wu: savaş, fiziksel uygulama, otorite;
Shu: sanat, teknik, yetenek anlamlarına gelir.
Kullanılan teknikler; ilk zamanlar bir savaş oyunu olarak ele alınmış olsa da; askerler tarafından kullanılmaya başlandıktan sonra askeri eğitimin bir parçası olmuştur. Ardından halk arasında yaygınlaşmaya başlayarak; zaman içinde, fiziksel çalışmalara kılıç, bıçak ve sopa gibi silahlı savunma ve saldırı pratikleri eklenmiştir ve bugüne kadar yüzlerce stil geliştirilmiştir.
Ayşe Tuğçe Top ile gerçekleşecek bu atölye çalışmamızda, Wushu’nun Tao bölümüne ait Chang Quan stilinin uzun silahı olan Gun-Shu (uzun sopa) tekniklerini öğreneceğiz.
Zihin-beden koordinasyonunun gelişimini destekleyen tao temel el ve ayak çalışmalarına ek olarak, Bedene eklenen bir parçayla (yani sopayla) hareket etmeyi öğrenmek; Beden farkındalığının gelişimine yönelik uygulayacağınız güzel bir pratik örneğidir.

27 Şubat 2020

19:00 - 21:30

SensingBodyAcademy, ANTALYA

0537 741 85 82

PROGRAM EĞİTMENİ

Ayşe Tuğçe Top

“Hatha Yoga, Vinyasa Yoga, Pilates, Hamile Yogası, Hareket Anatomisi”

SensingBodyAcademy Uzmanlık Programları Eğitmeni

ayse-tugce-slider.png

Yoga, Wushu ve Psikoloji alanlarında eğitim ve öğretim görmüştür.
Wushu alanında 2. Duan’la beraber 1. Kademe antrenörlüğü bulunmaktadır. Wushu alanında birlikte çalıştığı hocaları arasında Master Ge Chunyan, Master Lü Wei, Master Haojun Zhuo bulunmaktadır.
SensingBodyAcademy bünyesinde açılan Neval Aras ile Uluslararası Yoga Alliance Temel Yoga Sertifika Programını, İleri Seviye Yoga ve Akış Teknikleri Sertifika Programını ve Anatomi Programlarını tamamlamıştır.

KİMLER KATILABİLİR?

Çalışmamız, bu deneyimi yaşamak isteyen herkese açıktır

ETKİNLİK NOTU

Kontenjanımız 5 kişi ile sınırlıdır

PROGRAM BEDELİ

100 TL.