CÜNEYT ASİ DURU ile TAO – VİNYASA – YİN YOGA ATÖLYESİ

CÜNEYT ASİ DURU ile TAO – VİNYASA – YİN YOGA ATÖLYESİ / 2 Gün

WS_CÜNEYT ASİ DURU Kopyası

Tao Vinyasa, Paul ve Suzee Grilley tarafından Yin enerjisini dengeleyen Yang akış olarak tasarlanmıştır. Hatha Yoga, Uzak Doğu savunma sanatları ve modern danstan esinlenerek geliştirilmiş bir yoga stilidir. Bedenin gücünü ve enerjisini uyandıran Vinyasa, bir pozdan diğerine hızlı geçişler içerir.

Tao Vinyasa akışları; Yin ve Yang Yoga dediğimiz, yoga pozları uygulamasının yin ve yang olarak tanımlanmış halidir. Yang varoluşun daha görünür, aydınlık, dinamik ve eril tarafını; Yin ise daha derindeki gizemli, durgun, dişil tarafını temsil eder. Kaslar bedeni dinamik olarak kullanmamıza olanak vererek, bedenin Yang özelliğini; eklemler ve bağ dokular ise bedenin Yin özelliğini vurgular.

Başta 3 temel Tao Akış olan, Altın Tohum (Golden Seed), Savaşçı ( Warrior) ve Uçan Ejderha ( Flying Dragon) var iken Paul Grilley’in yeni seriler eklemesiyle, Yürüyen Ejderha (Walking The Dragon ),Yürüyen Köpek (Walking The Dog) ve Yürüyen Fil (Walking The Elephant) ile artık toplam 6 akış vardır. Bu atölye çalışmasında eski ve yeni tüm akışlar yapılacaktır.

28-29 Mart 2020

11:00 - 17:30

SensingBodyAcademy, ANTALYA

0537 741 85 82

PROGRAM İÇERİĞİ

Tao Vinyasa serileri alt ve üst bedeni güçlendirir, farklı dinamiklerle çalıştırır, enerji kanallarını (meridyenler) uyarır. Bedenimizin Yin dokuları daha sakin , hareketsiz ve uzun süre aynı pozda kalarak Yin bir tavırla çalıştırılmalı; Yang dokuları ise ritmik ve tekrarlı hareketler ile Yang bir tavırla çalıştırılmalıdır. Bedendeki farklı dokuları ihtiyaçları doğrultusunda çalıştırmak zıtlıkların dengesini, dolayısıyla uyumu ve sağlığı ortaya çıkarır. Tao Vinyasa ve Yin Yoga uygulamaları bu şekilde birbirlerini destekler ve dengeler. Tüm akışlar; beden farklılıklarına ve sınırlarına göre her seviyeye uygundur ve kişinin yaşam enerjisi olan chi enerjisini yükseltip, bedeninde özgürce hareket etmeyi amaçlar.

1. GÜN

  • 4’lü Taoist Nefes / Chi Egzersizleri ve Meditasyon
  • Omurga ve bacaklar üzerine odaklandığımız, bedeni ısıtan, omurgayı öne / arkaya eğilmeler ve twistler ile çalıştırdığımız, yumuşak ve akıcı hareketlerden oluşan “ALTIN TOHUM”
  • Bacaklar ve alt omurgayı esnetip, kollar ve üst bedenin güçlenmesi üzerine odaklanırken, twistler ve arkaya eğilmeler ile omurgayı canlandıran, aynı zamanda kasık, kalça ve bacaklarda dinamik hisler uyandıran ” YÜRÜYEN EJDERHA”
  • Üst bedeni, kolları ve bacakları güçlendirerek dengeyi geliştiren; aynı zamanda esnemelerle omurgadaki hisleri de dengeleyen “YÜRÜYEN KÖPEK AKIŞI”
  • Uzun bir Yin Yoga çalışması

2. GÜN

  • 4’lü Taoist Nefes / Chi Egzersizleri ve Meditasyon
  • Omurga ve bacaklar üzerine odaklandığımız, bedeni ısıtan, omurgayı öne/arkaya eğilmeler ve twistler ile çalıştırdığımız, yumuşak ve akıcı hareketlerden oluşan “YÜRÜYEN FİL AKIŞI”
  • Üst bedeni, kolları ve bacakları güçlendirerek dengeyi geliştiren; aynı zamanda esnemelerle omurgadaki hisleri de dengeleyen “SAVAŞÇI”
  • Bacaklar, kollar ve üst bedenin güçlenmesi üzerine odaklanırken, twistler ve arkaya eğilmeler ile omurgayı canlandıran, aynı zamanda kasık, kalça ve bacaklarda dinamik hisler uyandıran ” UÇAN EJDERHA AKIŞI”
  • Uzun bir Yin Yoga çalışması/ Mantralı Çakra Meditasyonu

PROGRAM EĞİTMENİ

Cüneyt Asi Duru

“Tao Yoga, Vinyasa Yoga, Yin Yoga”

SensingBodyAcademy Partner Eğitmen

1999 yılında “Transandantal Meditasyon” a ilgisini keşfederek, meditasyon eğitimini tamamladı. Radyo Televizyon eğitimi alan Cüneyt Asi Duru, 2007 yılında yoga üzerine hazırladığı bir tv programı için; yoga eğitmenleri Mey Elbi ve Defne Suman’la tanıştı ve Yogayı mesleki deneyimleri arasına katmaya karar verdi.

cüneyt-profig

Berra Sertel ile “Yin Yoga” ve “Hatha Yoga” eğitimlerini tamamlayarak, eğitimlerde asistan eğitmen olarak görev aldı. Aldığı Yoga Terapi eğitimlerinin ardından, Paul Grilley’nin Tao Vinyasa akışlarını, onun öğrencisi olan Dide Çelen Ramok’un açmış olduğu eğitimlere katılarak öğrendi.

Türkiyenin farklı bölgelerine ve Tayland’ın en mistik şehri olan Chiang Mai’ye yoga kampları düzenleyerek, katılımcıların hem şehirlerin mistik dilini öğrenmesine hem de yogayı farklı alan ve tarzlarda deneyimlemesine alan açan Cüneyt, Koh Samui’de Vikasa Yoganın kurucusu Kosta Miachin ile yaptığı çalışmaları da bilgilerine ekleyerek stüdyo dersleri ve özel atölyelerde öğrencileriyle buluşmaktadır.

KİMLER KATILABİLİR?

Yogaya yeni başlayanlar, yoga öğrencileri, yoga eğitmenleri, harekete meraklı, yoga pratiğini geliştirmek isteyen herkese açıktır

ETKİNLİK NOTU

Akışlar, bedenin farklılıklarına göre her seviyeye uygun olarak adapte edilebilir

UYARI!

Omurga ve diz eklemlerinde ciddi rahatsızlığı olan kişilerin çalışmaya katılması önerilmez

PROGRAM BEDELİ

300 TL.