Anatomi & Fonksiyonel Anatomi ve Duygusal Anatomi Sertifika Programları Yoga Fonksiyonel

ANATOMİ & FONKSİYONEL ANATOMİ ve DUYGUSAL ANATOMİ SERTİFİKA PROGRAMI / 300 Saat

Yoga Fonksiyonel Anatomi (3)

MODÜL III / YOGA FONKSİYONEL ANATOMİ LEVEL-I/ 30h.

Bu modülün içeriğinde ilk amacımız bedenin mükemmel işleyişini yoga pozları içerisinde görsellemek ve asananın (yoga pozunun) bedende yarattığı etkileri deneyimleyerek keşfetmek.

Buradan hareketle öğrencilerinizde karşılaşacağınız beden farklılıklarına bakışınızı ve yönlendirmelerinizi besleyecek ve öğretme modelinizi zenginleştireceksiniz.

14 - 15 MART 2020

10:00 - 18:00

SensingBodyAcademy, ANTALYA

0537 741 85 82

PROGRAM EĞİTMENİ

Neval Aras

“Hatha Yoga, Vinyasa Yoga, Anusara Yoga, Hareket Anatomisi, Meditasyon”

SensingBodyAcademy Uzmanlık Programları Eğitmeni

Yoga Alliance Continuing Education Provider

Experienced Registered Yoga Teacher 500-hour

neval-egitim

Öğretisinin temeli bedenin ve ruhun (enerji bedenin) ayrılmaz bütünlüğüdür. Yoga uzmanlık programlarında fizik beden ve enerji bedenin gerçekleri, uyumu, tümleyenleri üzerinde durmakta, anlatımın rasyonel ilkelerini öğrencilerine bu bakış açısı ile aktarmaktadır.

Beden çalışmasını temel alan farklı disiplinlerin önde gelen isimleriyle fonksiyonel ve duygusal anatominin bakış açısını zenginleştirecek çalışmalar yapmıştır.

Hareket anatomisi ve duygusal anatomi uzmanı olarak beden farkındalığı ve bilişsel farkındalık programlarını yönetmektedir. Yoga öğretisinin değerli bir farkındalık aracı olduğunu savunur. Başta İstanbul ve Antalya olmak üzere, bugüne kadar çok sayıda yoga öğretmeninin yetişmesine ve derinleşmesine katkıda bulunmuştur.

PROGRAM İÇERİĞİ

Yoga Fonksiyonel Anatomi
 • İlk amacımız bedenin mükemmel işleyişini yoga pozları içerisinde görsellemek ve asananın (yoga pozunun) bedende yarattığı etkileri deneyimleyerek keşfetmek. Buradan hareketle öğrencilerinizde karşılaşacağınız beden farklılıklarına bakışınızı ve yönlendirmelerinizi besleyecek ve öğretme modelinizi zenginleştireceksiniz.
 • Yoga duruşlarının fiziksel dinamiği.
 • Bir asana nasıl inşa edilir?
 • Poz gruplamaları yoga fonksiyonel bakış açısıyla nasıl yapılır? Gruplamalara uygun olarak yoğun etki içinde kalan “kaslar” ve “kas grupları” hangileridir?
 • Bir asanada derinleşmek için hangi poz gruplarında ne sıklıkta ve yöntemle çalışmak gereklidir?
 • Fonksiyonel koruma ne demektir? Güvenli alan nasıl tanımlanır ve anlaşılır?
 • Anatomik nötr ve yoga uygulaması arasındaki temel farklar ve sebepleri nelerdir? Neden önemlidir?
 • Bandhalar, Spiraller ve Döngülerin yoga uygulamasına katkısı nedir? Uygulama dilinde aktarım hangi şekilde yapılabilir?
 • Güvenli ve etkili bir derste serileme nasıl olmalıdır? Mantığı nedir? Kurguda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?
 • Yoga uygulamasında beden boşluklarının önemi nedir? Asana uygulamalarında kullanımı ve dikkat edilmesi gereken noktalar nasıl belirlenir?
 • Yoga hareketleri ve hareketler arası geçişlerde nefes- beden ilişkisinin önemi nedir? Bu egzersiz disiplinine göre “doğru nefes” nasıl tanımlanır?
 • Bedensel farklılıklar bir eğitmen tarafından nasıl anlaşılır? Bu çok önemli noktada doğru bilinen yanlışlar nelerdir?
 • Öğrencilere bedensel farkındalık kazanmaları için doğru teknik, bakış açısı nasıl kazandırılır, yönlendirme nasıl olmalıdır?
 • Postür Analiz kriterleri baz alındığında bir beden yoga pozları içerisinde hangi önemli noktalar kılavuz alınarak uzaktan incelenebilir? Bu bilgiyi bize verecek kilit asanalar hangileridir?
 • Dokunma ve Ellerle Yönlendirme İncelikleri

HERKES KATILABİLİR

Modül 1 ve Modül 2’nin başarıyla tamamlanması veya

SensingBodyAcademy Anatomi Modül 1 ve Modül 2 içeriğini kapsayan nitelikte Anatomi ve Fonksiyonel Anatomi altyapısına sahip olunması.

SERTİFİKA

SensingBodyAcademy Anatomy Trainings 30 h. ile sertifikalandırılacaktır.

PROGRAM BEDELİ

1.400 TL

 

Erken ödeme*

1.150 TL

 

* 20 Ocak’a kadar