Budokon Yoga ile Akış ve Farkındalık: Yin & Yang Birliğinin Gücü

Tarih: 11.11.2018

11 Kasım 2018 / SensingBodyAcademy, Antalya

Budokon Yoga ile Akış ve Farkındalık: Yin & Yang Birliğinin Gücü

Türkiye´nin ilk kadın Budokon® Eğitmeni Canset Bağan
Budokon® Yoga ile Akış ve Farkındalık : Yin & Yang Birliğinin Gücü 


"Budokon®, kelime anlamı ile “Savaşçı Ruhun Yolu” demektir. Savaş sanatları, yaşam sanatları ve yoganın birliğinden oluşan Budokon® Yoga, geleneksel yoga asanalarını ve serilerini, savaş sanatları pozları ve dairesel geçiş teknikleri ile bütünleştiren; yavaş ve akış bazlı bir stildir. 


Yin Yoga, bağ doku ve eklemler üzerinde çalışarak bedeni açan, hareket kapasitesini ve esnekliği artıran, meridyenler ve çakralar üzerinde derinlemesine çalışarak denge ve akışı sağlayan bir stildir. Hareketli (yang) uygulamaların tamamlayıcısı olarak yoga pratiğini ve bedeni dönüştürür.


Programın İçeriği:

Bu workshopta Türkiye´nin ilk kadın Budokon® eğitmeni Canset Bağan ile Budokon® stilinde hareket etmenin inceliklerini ve kendi yoga pratiğimizi güçlendirerek derinleştirecek uygulamaları deneyimleyeceğiz. Yin ve yangın birbirini tamamlayan akışını hissedip, meditatif bir zihinle hayatı bir zen pratigi olarak deneyimlemenin inceliklerine doğru derinleşeceğiz. 


Son aylarda yeni hareket etme biçimi olarak tanınan ve Budokon® Yoga Primary serinin 6. parçası olan Animal Locomotion ile hareket ediş biçimimize yeni bir canlılık ve açı kazandıracağız.

Gücünüzü, esnekliğinizi, dengenizi, beden farkındalığınızı ve kontrolünüzü artıracak yavaş ve dinamik geçişler ile akmaya, asanaların daha önce deneyimlemediğiniz modifikasyonları ile tanışmaya ve içinizdeki dingin yogi ile güçlü ışık savaşçısını bütünleştirmeye hazır olun.


Kimler Katılabilir?
Herkes KatılabilirNeler İstiyoruz?
-Normal yoga giysileri, esnek ve olabildiğince bedeni saran giysiler ile gelmeniz yeterli
-Öğrencilerden isteğimiz 1 saat açlıkla ile gelmeleri 
-Stüdyomuzda her türlü malzememiz bulunmaktadır ama kendine ait matını getirmek isteyenler yanlarında getirebilir.Tarih:

11 Kasım 14:00-18:00 (4 Saat)


Yer:
SensingBodyAcademy Antalya 


Program Bedeli:

175 TL

Erken ödeme indirimi 135 TL
Erken ödeme son ödeme tarihi 25 Ekim 2018


Eğitmen Hakkında:

Cemre Canset Bağan
Yoga Eğitmeni, Beden Koçu, Psiko-Spiritüel Terapist
Yoga Alliance RYT500

Türkiye´nin ilk kadın Budokon eğitmeni Canset Bağan, 17 yaşında girdiği ilk yoga dersinden beri yurt içinde ve dışında sayısız hoca ile çalışma ve beslenme fırsatı buldu.
Vinyasa, Budokon, Yin, Terapi, Çocuk, Hamile ve Hatha Yoga eğitimlerinden harmanladığı; kendine özgü ve öğrencilerin 3 bedenine en uyumlu şekilde tasarladığı dersler ile birçok şehri gezen, yoga felsefesini ve kendi içsel yolculuğu üzerinde yoganın etkisini aşkla paylaşan bir eğitmen oldu.
Bugünlerde Yoganın yanında Eşitlik, Sağlıklı Beslenme, Şamanizm, Yeniye Geçiş, Doğa, Felsefe, Enerji Çalışmaları, İş yaşamında ve Eğitim Hayatında Motivasyon, Aile Dinamikleri ve daha nicesine dair paylaşımlarını tek çatı altında toplayıp hepsine ev sahipliği yapacak “Healing Moves Within” projesini ve markasını hayata geçirme heyecanını yaşıyor. 2 senedir üzerinde çalıştığı ilk kitabını yazıyor ve Türkiye’nin farklı şehirlerinde öğrencileri ve danışanlarıyla buluşmaya devam ediyor.


İletişim:

antalya@sensingbodyacademy.com

Telefon:

0533 055 53 96