SensingBodyAcademy / İleri Seviye Yoga ve Akış Teknikleri Uzmanlık Programı – 150 Saat

SensingBodyAcademy / İleri Seviye Yoga ve Akış Teknikleri Uzmanlık Programı – 150 Saat

20 Eylül 2019-29 Aralık 2019 / SensingBodyAcademy, Antalya

SensingBodyAcademy / İleri Seviye Yoga ve Akış Teknikleri Uzmanlık Programı – 150 Saat

SensingBodyAcademy ve okulumuzun kurucu hocası Neval Aras, 100 saatlik İleri Seviye Yoga Uzmanlık Programı süresince öğrencilerimizi destekleyerek rehberlik edecek ve gelişim süreçlerinde işlenmesi gereken konuları, farklı tarzlar, eski ve yeni yaklaşım, gelişen ve değiştirici etki sunan anatomik ve bütünsel yaklaşım bilgileri kapsamında öğrencilerimize aktaracaktır.

Konu başlıkları ve içerikleri aşağıda detaylı bir şekilde iletilmiştir. Yoga felsefesi, Yoganın tarihsel ve kültürel gelişiminin yanısıra eğitim süresince fiziksel anatomi bilgileri asanalara vurgu yapılarak aktarılacaktır. Bedende deneyimlenen yoğun pratiklerle bu bilgiler desteklenecektir.

Program boyunca aşağıdaki konu başlıkları detaylarıyla anlatılacaktır:

• İleri seviye ders anlatım teknikleri ve pratikler

• İleri seviye yoga dersi planlama / serileme / sağlıklı bir akışın kuralları

• Yoga asanaları / Asanalarda hiza ve derinleşmenin fiziksel detayları: “Temeli Derinleştirmek ve İleri Asanalara Hazırlık”

• Asana uygulamasını pekiştiren detaylar : Bandhalar ve Spiraller, Döngüler

• Yoga asanalarının anatomisi ve pozlarda varyasyonlar

• Meditasyon’da Zen teknikleri, Thich Nhat Hanh öğretileri kapsamında işlenecektir.

• Ellerle Yönlendirme / Dikkat edilmesi gerekenler

• Yoga öğreticisinde olması gereken nitelikler: beden dili, sesin kullanımı, öğrenciyle iletişim, gözlem, düzeltme, dokunma / Kişisel pratiğin önemi

• Yoga’nın Tarihçesi ve Modern Yoganın Doğuşu, Gelişimi,

• Yoga Felsefesi / Bhagavad Githa / Patanjali Yoga Sutraları

Uzmanlık programımızın en dönüştürücü ve etkili farkı, diğer beden hareket ve terapi sistemlerini deneyimleyen ve tüm eğitim süreci boyunca farkındalık çalışmalarına önemli bir bölüm ayıran bir nitelikte olmasıdır. Bu sebeple, yalnızca hocalığını geliştirmek isteyenler için değil, kişisel pratiğini geliştirmek, güvenli bir şekilde evde yoga pratiğine devam edebilmek, kişisel farkındalığını yaşam içinde kullanılabilecek pratik bir hazineye dönüştürmek isteyen ve ayrıca ders verme becerilerini beden anatomi ve hareketin fizyolojisine uygun olarak geliştirmek isteyen herkes için uygundur ve dönüştürücü etkiye sahiptir.

SensingBodyAcademy’nin bütünsel öğretisini, diğer programlarında olduğu gibi, bu programın da her aşamasında deneyimlemek sürecin etkili noktalarından bir diğeridir. O nedenle bu süreç; öncelikle farkında bir “ben” için alınacak bir yol olarak tanımlanabilir.

Yoga yoluna tutkuyla bağlı olan eğitmen Neval Aras, yoga hocalik programlarının yanı sıra diğer beden hareket sistemleriyle ilişkili temel ve ileri seviye uzmanlık programlarını ve ayrıca akademik çalışmalarını sürdürerek bilgi ve tecrübesine bilimsel verileri de eklemeyi ilke edinmiştir. Verdiği çeşitli atölyeler, öğretici çalışmalar ve farklı stüdyolardaki derslerine, öğrencilerini kişisel beceri ve pratiklerinin yanı sıra hocalık yolunda yüreklendirmeye devam etmekte ve böylelikle birçok kişinin hem yeni bir meslek kazanmasını sağlamakta hem de meslek hayatları boyunca rehberleri olmayı sürdürmektedir. Kendi deneyiminden edindiği tüm bilgileri ve bakış açısını öğrencilerine aktarmaya açık ve paylaşımla verimli hale gelen enerjinin varlığına inanan bir eğitmendir.Amacı:

Temel uzmanlık programında alınan parçaları birleştirerek ve bilgileri farklı şekilde okumayı öğrenerek, yoga pratiğine ve yoga öğrenciliğine , bütünsel bir yaklaşımla bakmalarını sağlamak; kendi bedenlerinde deneyimledikleri farklılığı ve farkındalığı, hocalığına taşıyarak öğrencilerinin de deneyimlemesine destek veren, bilinçli hocalar olmalarına katkı sağlamaktır.

Yoga uygulaması ve anlayışını geliştirmek, yoga hocalarının daha donanımlı, güvenli dersler vermesini sağlamaktır.

Programın misyonu aynı zamanda hala birer öğrenci olan yoga hocalarını veya tecrübeli yoga öğrencilerini yoganın felsefesine, doğuşuna aşina; duyarlı, bilgili, ezbere bir teoriden farklı olarak hareketin anatomisine hakim bir şekilde yoga asanalarla gideceği sınırların farkında bir alana taşımaktır. Farkındalıkla yapılan her eylem bize ileri seviye bir bakış açısı ve anlama yetisi kazandıracaktır.


Kimler Katılabilir?

200 Saatlik temel yoga uzmanlığı programını bitirmiş ya da uzun zamandır yoga yapan, yoga bilgisini ve anlayışını geliştirmek isteyen herkese açıktır. Yoga Alliance onaylı sertifikamız yalnızca 200 saatlik temel yoga uzmanlığı programını tamamlamış katılımcılara verilecektir, diğer katılımcılarımız için yoga pratiğinde derinleşme - SensingBodyAcademy katılım belgesi düzenlenecektir.

Yogayı bir hayat şekli olarak benimseyerek, uluslararası geçerlilikte bir sertifikanın yanısıra bilgi ve tecrübenin yoğun olarak işlendiği bilinçli farkındalığı temel alan bir programdan geçerek bunu mesleği haline getirmek isteyenler,

Öğrenciliğin yaşam içindeki değerini bilen ve yalnızca kişisel farkındalığını ve bilgilerini derinleştirmek isteyenler,

Yoga öğrencisi olmaya devam ederken, stüdyo dışında, evinde ya da başka bir alanda güvenli pratik yapmak için asanaları, nefesin kullanımını ve meditasyonun detaylarını öğrenmek isteyenler,

Varolan becerilerini, yeniden sağlam temellerle, beden hareket aralığına ve yapısına uygun bir kurgu ve tatta kavramak ve öğretmek isteyenler,

Farkındalık çalışmalarına ve programın temposu dahilindeki pratiklere adapte olabilecek bir zamanda olduğuna inananlar bu programımıza ve böylece ailemize katılabilir.


Tarihler:

20-21-22 Eylül 2019
18-19-20 Ekim 2019
29-30 Kasım-1 Aralık 2019
27-28-29 Aralık 2019


Saatler:

10:00 - 18:00


Program Bedeli:

4000 TL (erken tek ödeme / 10 Ağustos tarihine kadar yapılan nakit tek ödemeler için geçerlidir)
4500 TL (Ağustos´ta başlayan taksitli ödemelerde 3 taksit şekinde ödeyebilirsiniz)


Bilgi için aşağıdaki iletişim detaylarını kullanabilirsiniz:

ayse@sensingbodyacademy.com
+90 (537) 741 8582