Ayurveda, Beslenme & Yaşam Uzmanlık Programı

Ayurveda, Beslenme & Yaşam Uzmanlık Programı

15 Kasım 2019- 19 Ocak 2020 / SensingBodyAcademy, Antalya

Ayurveda, Beslenme & Yaşam Eğitimi
-Kendini Bilme & Kendine Şifa-

Programın Konusu ve Amacı: 
Program, yoga eğitmenleri, uygulayıcıları, yeni başlayanlar ve Ayurveda ile kendini tanımak, Ayurvedik anlamda zihinsel ve bedensel olarak farkındalık elde etmek isteyenler için Ayurveda, Beslenme ve Yaşam konularını içerir.

Amaç kişinin önce kendini, kendi Ayurvedik Beden ve Zihin tipini öğrenmesi ve diğer bir kişinin Ayurvedik Beden ve Zihin tipini analiz edebilmesi ile Yoga, Ayurvedik Yaşam Tarzı ve Ayurvedik Beslenme alanlarına bu bilgiler ışığında yaklaşabilme yetisi edinmektir.

Ayurveda’ya ilginizi, kitaplarda, kaynaklarda geçen bir terim ve de mistik bir kelime olarak dağarcığınıza katmanın bir adım ötesine taşımak ister misiniz?

Bu program boyunca bizleri neler bekliyor?

Ayurveda Tarihi ve Felsefi Temelleri

Samkhya Felsefesi

Samanya, Vaishesha ve Karma Prensipleri

Yaşamın Üç Özü: Prana, Tejas, Ojas

Ayurvedik Beden ve Zihin Tipleri

Beden ve Zihin Tipi Analiz Edebilme

Beden ve Zihin Tiplerine göre Beslenmenin Düzenlenmesi


Mithat Uysal ve Esra Sert Uysal ile başlayacak bu etkileyici serüvende, eğitmenlerimizin yıllar içinde edindiği tecrübe ve kendi hikayeleriyle besledikleri yaklaşımla bilgiler hayatınızda daha da etkili bir yer bulacak.
.
Programın ücretsiz tanışma toplantısı 29 Eylül Pazar saat 13:00’te Antalya stüdyomuzda! Program hakkında sorularınızı yönelterek, program eğitmenlerini yakından tanıyabileceğiniz buluşmamıza davetlisiniz.

Temel Ayurveda bilgisini özümseyeceğiniz ve iyi bir uygulayıcısı olacağınız, bu bilgiler ışığında Yaşam ve Beslenme konularına Ayurvedik bakış açısı ile bakabileceğiniz bir program içerisinde olacaksınız.

Ayurveda’nın yaşamın tümüne olan etkisini ve katkısını, ‘’insan’’ ile olan kuvvetli ve yadsınamaz bağını etkili bir şekilde işleyeceksiniz.


Konu başlıkları aşağıdaki gibidir:

MODÜL 1 (Temel Ayurveda)
* Ayurveda: Tarihi ve Spritüel temelleri
* Ayurveda’ın temeli Samkhya Felsefesi ( 24 Tattva ve 5 Element)
* Üç temel prensip ( Samanya, Vaishesha, Karma )
* 20 Gunas ve özellikleri
* Tridosha ( Vata-Pitta-Kapha ) ve Triguna ( Sattva-Rajas-Tamas)
* Yaşamın üç özü: Prana, Tejas, Ojas
* AMA ve Yaşam Ateşi: Agni
* Şifa Süreci: Hastalıkların aşamaları, semptomlar ve önlemler

Öncelikle modül 1, diğer modülleri almak için ön koşuldur. Diğer modüllerin içinde bulunan tüm konular bu modülde alınan temel üzerine şekillenecektir.
Bu modülde Ayurveda’nın genel olarak tarihi ve felsefesinden bahsettikten sonra Ayurveda’nın olduğu kadar YOGA’nın da temellerini oluşturan SAMKHYA felsefesi konuşulacaktır.
Bu modülde en geniş konu alanı Ayurveda’nın ve yaşamın temelini oluşturan beş element ve burdan ortaya çıkan DOSHA’lara aittir. Ayrıca yine Doshalar kadar önemli olan TRIGUNA (üç guna) bu bölümde derinlemesine araştırılacaktır.
Devam eden süreçte, ikinci ve üçüncü modülün temellerini oluşturacak olan Prana, Tejas, Ojas, AMA ve Agni konuları ile Şifa Süreci, hastalıkların nedenleri ve çözümleri konuşulacaktır.


Tarihler:
15-16-17 Kasım 2019


1. Modülün Bedeli:
700 TL (15 Eylül´e kadar yapılan erken ödemelerde)
800 TL


MODÜL 2
* Ayurvedik Yaşam & WELL-AGING (DINACHARYA - RITUCHARYA)

İkinci modülde Ayurveda’ya göre günlük ve mevsimsel yaşam rutinlerinden, bunların toplam sağlığa etkisi konuşulacaktır. Kişinin bir günlük yaşamına ekleyeceği küçük ve kolay adımlardan ve bunların yapacağı büyük ve köklü değişimlerden derinlemesine konuşulacaktır. (SEÇMELİ)


Tarihler:
14-15 Aralık 2019

2. Modülün Bedeli:
875 TL (15 Ekim´e kadar yapılan erken ödemelerde)
1000 TL


MODÜL 3
* Ayurvedik Beslenme (AHARA)

Üçüncü modül her ne kadar ağırlıkla Ayurvedik Beslenme olsa da, alkali yaşam, toksin kavramı, detoks bilgisi, gıda çeşitleri, Ayurvedik mutfak bilgisi ve tarifler, Doshalara göre beslenme, mevsime göre beslenme konuları ele alınacaktır. (SEÇMELİ)


Tarihler:
18-19 Ocak 2020


3. Modülün Bedeli:
875 TL (15 Kasım´a kadar yapılan erken ödemelerde)
1000 TL


NOT:
3 modülü birlikte almak isteyenler için toplam bedel:

2150 TL (15 Eylül´e kadar yapılan erken ödemelerde)
2400 TL


NOT:
Modül 1, diğer modüllere katılmak için mecburidir. Modül 2 ve 3 her ne kadar seçmeli olsa da, 4. Modül olan inzivada yapılacak uygulamalar için bir temel oluşturan niteliktedir.


Kimler Katılabilir:

Yoga eğitmenleri, uygulayıcıları, yeni başlayanlar ve Ayurveda ile kendini tanımak, Ayurvedik anlamda zihinsel ve bedensel olarak farkındalık elde etmek isteyen herkes katılabilir.

İki dönem şeklinde yapmamız halinde, ilk dönem Modül 1’ e ve/veya ilk üç modüle katılanlar, ikinci dönem diğer modüllere katılabilir ve/veya ilk üç modülü ilk dönemde almış ise uygun ücretli kısa bir tekrar eğitimi ile ikinci dönem inzivasına (modül 4) katılabilir.


Yer / Saat:
SensingBodyAcademy, Antalya
3 modülün tamamı Antalya stüdyomuzda, 10:00-18:00 saatleri arasında gerçekleşecektir.


Mithat Uysal ve Esra Uysal Kimdir?
Çalışma hayatına bankacılık sektöründe başladık. Zamanla stres ve mutsuzluk nedeniyle çeşitli hastalıklar geçirdik. Klasik tedavi yöntemlerinin yetersiz kaldığı noktada öncelikle özel sektörden ayrıldık ve farklı şifa metodları denemeye karar verdik. 2012 yılında önce nefes çalışmaları ve yaşam koçluğu eğitimleri alarak başladığımız yolculuğumuza, altı aylık Masaj Terapistliği eğitimini alarak devam ettik. Nefes ile Masajın muhteşem birlikteliğini keşfettik ve bu konuda uygulamalar yaptık. Bu uygulamalar sırasında daha da derinleşmek adına NLP, Access Bars ve Reiki eğitimlerini tamamladık.

Uygulamalarımız ve tecrübelerimiz bize yürüdüğümüz yolda daha fazla bilgiye ihtiyacımız olduğunu hissettirdiği zaman Hindistan´a gitmeye ve Ayurveda (Hint Tıbbı) eğitimi almaya karar verdik.

Şubat 2015´te Hindistan´ın Dharamshala bölgesinde bulunan Bhagsu şehrinde, AYUSKAMA AYURVEDA okulunda Dr.Arun SHARMA ile AYUSH onaylı Ayurveda Pratisyenliği eğitimine başladık. Altı ay süren eğitim sonunda alternatif tedavi yöntemleri, beslenme, detoks, Ayurvedik Yoga Terapi, 40 çeşit tedavi masajı, stres yönetimi, obezite tedavisi, sağlıklı yaşam, şifalı bitkiler ve daha birçok konuda Doğu´nun, doğayla iç içe olan ve şifası doğadan gelen yöntemlerini öğrenme ve uygulama fırsatını yarattık.


Detaylı bilgi ve kayıt için:
0533 055 53 96
sehercivitci@gmail.com


Eğitmenimize direkt soru sormak isterseniz:
Mithat UYSAL
0533 715 16 74 
mithat.uysal@gmail.com